بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

هشدار : با توجه به وجود تعمیرگاه های مختلف در مرکز کاسپین ، حتما قبل از ورود به تعمیرگاه ، به صورت تلفنی از محل دقیق تعمیرگاه مطمئن شوید ، تبعات مراجعه به تعمیرگاه های غیره بر عهده شما می باشد. محل تعمیرگاه علی توکیو بالاتر از صندوق کارواش می باشد!!

تعمیر EPB هیوندای سانتافه و جنسیس

s-l400
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

تعمیر EPB هیوندای جنسیس و سانتافه ، ترمز پارک برقی چیست و چرا خراب می شود ؟

تمامی خودروها برای زمانی که در حالت پارک قرار دارند ، ترمزی در آنها تعبیه شده که به ترمز پارک مشهور است ، در خودروهای قدیمی این ترمز به وسیله یک پدال دستی یا پایی و سیم ، ترمز خاص مربوط به پارک فعال می شد ، در خودروهای جدید این مکانیزم به صورت برقی و تنها با فشردن یک دکمه فعال می شود.

ماژول EPB سانتافه

خودروهای جنسیس و سانتافه از یک نوع سیستم ترمز پارک برقی تقریبا قدیمی بهره مند هستند که این سیستم متشکل از یک ماژول است که به ماژول EPB مشهور است ، این ماژول در زیر اکسل عقب تعبیه شده و شامل موتور برقی ، چرخ دنده های پلاستیکی ، یونیت کنترل ، سیم و اتصالات است.

دلیل خرابی EPB سانتافه و جنسیس را قبلا عنوان کردیم لذا در این مقاله قصد داریم برای :

تعمیر EPB هیوندای سانتافه و جنسیس صحبتی داشته باشیم

جهت تعمیر می بایست اتصالات سیم های دستی به لنت و کاسه چرخ های عقب باز شود و سپس ماژول EPB از خودرو جدا شود ، در ادامه ماژول باز شده و عموما مشاهده می شود که چرخ دنده های پلاستیکی در اثر بار بیش از حد شکسته شده و موتور نیز به دلیل گردش بدون توقف ، سوخته است. در این شرایط تعمیرکار موتور داخلی را تعویض و چرخ دنده ها را تعویض و ماژول را بسته و تست و کالیبراسیون های مربوطه را نیز انجام داده و خودرو را تحویل می دهد.

موتور و چرخ دنده ها

در موارد بسیار نادر نیز مشاهده شده که یونیت ماژول EPB نیز دچار ایراداتی می شود.

زمانی که در سفر و یا محل هایی به دور از شهر ، خودرو دچار خرابی سیستم EPB می شود ، برای شما یک سیم اضطراری تعبیه شده که درون صندوق عقب است و شما می توانید با کشیدن این سیم ترمز پارک را آزاد کنید ، فقط مواظب باشید در هنگام کشیدن سیم، بیش از حد ، کشش وارد نکنید و به سیستم آسیب نزنید.

چنانچه EPB هیوندای سانتافه و یا جنسیس شما دچار مشکل شده و به دنبال تعمیرگاهی مطمئن برای تعمیر آن هستید ، تعمیرگاه علی توکیو با ده سال سابقه تعمیراتی این سیستم ، در خدمت شما عزیزان است.

حس خوب از یک تعمیر خوب را با علی توکیو تجربه کنید.

اخبار جدید و اطلاعیه های ما را دنبال کنید

چنانچه تمایل دارید اخبار جدید ما را دنبال کنید و از اطلاعیه های جدید تعمیراتی که برای خودروهای مختلف صادر می شود باخبر شوید شماره تماس خود را در این بخش وارد کنید. شماره شما به صورت محرمانه نزد ما حفظ شده و هیچ پیغام تبلیغاتی صادر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *