بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

هشدار : با توجه به وجود تعمیرگاه های مختلف در مرکز کاسپین ، حتما قبل از ورود به تعمیرگاه ، به صورت تلفنی از محل دقیق تعمیرگاه مطمئن شوید ، تبعات مراجعه به تعمیرگاه های غیره بر عهده شما می باشد. محل تعمیرگاه علی توکیو بالاتر از صندوق کارواش می باشد!!

دلیل خرابی ترمز پارک برقی هیوندای | از لنت ترمز دستی تا خرابی EPB

tucson-tl-fl-convenience-electric-parking-brake-original
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

در این مقاله سعی داریم به مهم ترین و در عین حال ، ساده ترین دلیل خرابی ترمز پارک برقی خودروهای سانتافه DM و هیوندای جنسیس بپردازیم.

بسیاری از عزیزانی که مالک خودروی هیوندای جنسیس و یا سانتافه هستند با مشکل عدم کارکرد سیستم ترمز پارک برقی خودرو و یا اصطلاحا EPB به تعمیرگاه مراجعه میکنند ، اگر شانس بیاورند و تعمیرگاه ، تخصص این عیب را داشته باشد هزینه ۲ تا ۸ ملیونی برای تعمیر به آنها تحمیل می شود و اگر تعمیرگاه تعویض کار باشد هزینه ۱۴ ملیونی تعویض EPB در تاریخ 28 ابان ۹۹ به ایشان تحمیل می شود.

اما چرا EPB خراب می شود ؟؟!

برای بررسی این موضوع ابتدا ساختار سیستم EPB را بررسی میکنیم .

سیستم EPB خودروهای جنسیس و سانتافه شامل یک موتور ، یک یونیت برای ارسال دستورات ، سیم های ترمز پارک و تعدادی چرخ دنده است، موتور EPB ، یک سیم پیچ برقی بسیار ضعیف و ناتوان بوده که ما قدیما با اون موتور قایق و یا هواپیما به عنوان کاردستی درست میکردیم، این موتور با توجه به سیاست خودروسازی هیوندای ، تواناییه جمع کردن چرخ سیار به اندازه ۱ سانتیمتر را دارد ، حال طبق طراحیه ساده لوحانه هیوندای، زمانی که لنت ترمز دستی تمام شود این پارامتر به ۱.۲ الی ۱.۶ سانتی متر میرسد،

لذا به همین سادگی موتور گریپاژ کرده و می سوزد و سیستم ترمز پارک برقی از کار می افتد، لذا حتما در بازدید ۴ چرخ خودروی خود ، وضعیت حجمی لنت ترمز پارک که درون کاسه چرخ قرار دارد را کنترل فرمایید.

ختم کلام : لنت ترمز پارک تمام و یا رو به تمام شدن باشد سیستم EPB جنسیس و یا سانتافه ، منهدم خواهد شد.

موفق و پیروز باشید.

اخبار جدید و اطلاعیه های ما را دنبال کنید

چنانچه تمایل دارید اخبار جدید ما را دنبال کنید و از اطلاعیه های جدید تعمیراتی که برای خودروهای مختلف صادر می شود باخبر شوید شماره تماس خود را در این بخش وارد کنید. شماره شما به صورت محرمانه نزد ما حفظ شده و هیچ پیغام تبلیغاتی صادر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *