بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

هشدار : با توجه به وجود تعمیرگاه های مختلف در مرکز کاسپین ، حتما قبل از ورود به تعمیرگاه ، به صورت تلفنی از محل دقیق تعمیرگاه مطمئن شوید ، تبعات مراجعه به تعمیرگاه های غیره بر عهده شما می باشد. محل تعمیرگاه علی توکیو بالاتر از صندوق کارواش می باشد!!

تعمیر کولر هیوندای و کیا | دلیل خرابی کولر هیوندای و کیا

خرابی کولر سانتافه
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

خودروهای هیوندای و کیا از سال ۲۰۱۱ به بعد از نسل جدید کمپرسور های سواچ پلیتی با کنترل برقی سلونوید کمپرسور استفاده میکنند. این کمپرسور ها عموما کلاچ مغناطیسی ندارند و سلونویید کمپرسور میزان فشار کمپرسور و فعالیت آن را کنترل میکند.

سواچ پلیت قطعه ای است که پیستون های کمرسور بر روی آن قرار دارند و به واسطه فنری که زیر آن تعبیه شده و سلونویید کنترل می شود. اگر سواچ پلیت در حالت بدون زاویه قرار داشته باشد پیستون های کمپرسور فعالیت مکش تراکمی ندارند. هرچه زاویه سواچ پلیت بیشتر شود میزان کورس پیستون ها بیشتر شده و مکش و تراکم کمپرسور بیشتر می شود. سلونویید کمپرسور وظیفه تغییر و کنترل سواچ پلیت را دارد و خود این شیر برقی از ECU دستور می گیرد.

عمر این کمپرسورها کم است، به دلیل استفاده از پیستون های پلاستیکی، به مرور ساییدگی های پیستون ها باعث ایجاد گرفتگی در بخش هایی از کندانسور و مدار های حساس گاز پر فشار می شود. این اتفاق با قطع شدن کولر خودرو در گرمای زیاد و ترافیک ها می شود. بعد از آن هر از گاهی احساس خواهید کرد باد کولر گرم شده، ممکن است از بعضی از دریچه ها اصلا باد خنک جریان نداشته باشد و یا کمتر خنک باشد. بعد از این مرحله نیز کلا کولر قطع خواهد شد.

عمر مفید این کمپرسور ها حدود سه سال است و بعد از این مدت شما ممکن است با این مشکلات برخورد کنید.

عزیزان این کمپرسور ها به هیچ عنوان تعمیر پایدار ندارند، در زمانی که خراب می شوند فقط باید تعویض شوند پس اگر جیب خود را دوست دارید به هیچ عنوان دنبال تعمیر آن نباشید. هستند تعمیرکارانی که شما را جذب خود کنند و مبلغی از شما دریافت کنند بابت تعمیرات اما مطمئن باشید دوباره هزینه خواهید کرد و کل سیستم کولر نیز به دلیل دست کاری های غیر اصولی آسیب دیده و هزینه شما بیشتر می شود.

در حال حاضر دو مدل کمپرسور کره ای در بازار بهتر از بقیه کار کرده و قابل اعتماد تر هستند که با مارک هانون و داوون شناخته شده اند.

حتما باید کندانسور در زمان تعویض کمپرسور تعویض شود تا گرفتگی های کندانسور باعث خرابی کمپرسور جدید نشود، کندانسور های تایوانی از قیمت مناسبی برخوردار بوده و خنکی خوبی نیز دارند. سیستم مدارات گاز کولر باید با گاز ازت کامل شستشو شود و فقط در این صورت است که دیگر برای کولر خودروی خود به تعمیرگاه نخواهید رفت.

به غیر از کمپرسور این خودروها، یک ایراد ذاتی دیگر نیز وجود دارد که بیشتر در خودروی سانتافه DM مشاهده می شود، لوله H این خودرو نشتی پیدا میکند و در این صورت گاز مدار خالی می شود.

بهتر است برای تعمیرات کولر خودروی هیوندای خود به مرکزی تخصصی و قابل اطمینان مراجعه فرمایید تا مشکلات ثانویه گریبانگیر شما نشود.

اخبار جدید و اطلاعیه های ما را دنبال کنید

چنانچه تمایل دارید اخبار جدید ما را دنبال کنید و از اطلاعیه های جدید تعمیراتی که برای خودروهای مختلف صادر می شود باخبر شوید شماره تماس خود را در این بخش وارد کنید. شماره شما به صورت محرمانه نزد ما حفظ شده و هیچ پیغام تبلیغاتی صادر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *