همه روزه از 9:30 الی 7 عصر

بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

گارانتی 20/000 کیلومتر

روز های کاری از 9:30 الی 7 عصر
بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

گارانتی 20/000 کیلومتر

دلایل کم شدن آب رادیاتور

Logopit_1626956305345_compress74

بخش مهمی از مراجعات مشتریان به تعمیرگاه به دلیل مشکل در سیستم خنک کاری موتور ، یا اثری که سیستم خنک کاری معیوب موتور، گذاشته ، است. یکی از بزرگترین آسیب هایی که سیستم خنک کاری معیوب روی موتور میگذارد ، خرابی واشر سرسیلندر و یا بد تر از آن آسیب های حرارتی وارد شده به پیستون ها و سیلندر موتور می باشد. همانطور که میدانید دمای داخل موتور در زمان کارکرد، بیش از پانصد درجه سانتی گراد است و این آب و فن خودرو است که دما را تا اطراف نود درجه سانتی گراد ، پایین می آورد.
یکی از مهمترین آثار خرابی در سیستم خنک کاری موتور، کم شدن آب مخزن رادیاتور است، یعنی هر از گاهی که شما کاپوت ماشین خود را باز میکنید و آن را چک میکنید، با کمبود آب در منبع آب مواجه می شوید.
باید بدانید مایع رادیاتور نباید به هیچ عنوان کم شود و اگر این اتفاق می افتد باید دنبال ایراد باشید. اول از همه باید چک کنید نشتی آب از زیر خودرو وجود دارد یا خیر؟ اگر شما آب نشت یافته از خودرو را مشاهده میکنید، باید رد آن را دنبال کنید، ممکن است یکی از شلنگ های آب رادیاتور یا بخاری و یا درچه گاز نشتی داشته باشد که باید تعویض شود. شلنگ های آب به مرور تحت گرمای موتور خشک می شوند و نشتی آب پیدا میکنند. در بعضی از موارد مشاهده می شود که واتر پمپ موتور نشتی پیدا میکند که باید تعویض شود، خرابی درب رادیاتور سبب می شود آب از منبع انبساط خارج شود. عامل مهم در کم کردن آب در خودروهای خارجی، نیم سوز شدن واشر سر سیلندر است، در این حالت شلنگ های آب رادیاتور اگر با دست فشار دهید مشاهده می کنید متورم شده و حس فشار داخل آن را احساس خواهید کرد. اگر واشر سرسیلندر نیم سوز شود کمپرس موتور وارد مدار آب شده و این فشار از یک ناحیه ممکن است بیرون بزند، باز شدن پرس رادیاتور، نشتی از زیر شلنگ های آب که تحت فشار هستند، قل قل زدن آب در منبع انبساط، همه نشان از معیوب شدن واشر سرسیلندر هستند.
باید توجه داشته باشید که در خودروهای وارداتی در زمان معیوب شدن واشر سرسیلندر، در اکثر موارد دود اگزوز اصلا تغییر نمیکند و شما آب بخار شده زیادی در اگزوز مشاهده نخواهید کرد و بیشتر مواقع فشار کمپرس موتور در محفظه آب رادیاتور خواهد بود.
با توجه به اهمیت موضوع آب خنک کاری موتور، و اگر خودروی خود را دوست دارید و یا از هزینه های سنگین تعمیر موتور هراس دارید، حتما هر از گاهی سطح آب رادیاتور را چک کنید، نود درصد خرابی های واشر سیلندر به این دلیل است که خودروی شما آب کم کرده و شما متوجه نشدید و به دلیل حرارت زیاد، موتور واشر از بین می رود.

اخبار جدید و اطلاعیه های ما را دنبال کنید

چنانچه تمایل دارید اخبار جدید ما را دنبال کنید و از اطلاعیه های جدید تعمیراتی که برای خودروهای مختلف صادر می شود باخبر شوید شماره تماس خود را در این بخش وارد کنید. شماره شما به صورت محرمانه نزد ما حفظ شده و هیچ پیغام تبلیغاتی صادر نخواهد شد.

بدون دیدگاه on دلایل کم شدن آب رادیاتور

نظر خود را بنویسید