بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

هشدار : با توجه به وجود تعمیرگاه های مختلف در مرکز کاسپین ، حتما قبل از ورود به تعمیرگاه ، به صورت تلفنی از محل دقیق تعمیرگاه مطمئن شوید ، تبعات مراجعه به تعمیرگاه های غیره بر عهده شما می باشد. محل تعمیرگاه علی توکیو بالاتر از صندوق کارواش می باشد!!

چرا هیوندای سانتافه یاتاقان می زند؟

تعمیرگاه هیوندای
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

خودروی هیوندای سانتافه با کد DM که همین فیس جدید سانتافه بوده و چندین سال اخیر وارد شده دارای موتور هیوندای با کد تتا II بوده و ۲.۴ لیتر حجم موتور و چهار سیلندر است. این موتور از نظر مهندسی طراحی موتور بدون ایراد محسوب می گردد و به همین دلیل چندین سال است که تولید شده و همچنان نیز در حال تولید است. اما از نظر مصرف کننده و فنی دارای ضعف هایی است. اولین ضعف اساسی این موتور ها این است که از سال ۲۰۱۴ این موتور در چین تولید می شود و کیفیت ریخته گری و مهمتر “آلیاژ متالوژی” ضعیف تری نسبت به رقبای خود دارد. باید بدانید این موتور از نظر قیمتی ارزانترین موتور تولیدی است که هیوندای و کیا در خودروهای خود استفاده میکنند و به همین جهت در چین تولید می شود که ارزان تمام شود ولی همین موتور در ایران تنها موتور این خودروها بوده و چند صد برابر قیمت هیوندای به دست مصرف کننده ایرانی می رسد.

دومین ضعف مصرفی این موتور، اویل پمپ آن است.. این اویل پمپ که دارای بالانسر نیز هست و مسولیت کاهش لرزش های موتور را نیز دارد، دارای عمر مفید است و باید هر ۶۰/۰۰۰ کیلومتر الی ۸۰/۰۰۰ کیلومتر عوض شود. که این کار نیز در ایران عموما توسط مالکان خودرو انجام نمی شود.

حساسیت این موتور به روغن متوسط بوده بدین معنی است که در اثر استفاده از روغن های تقلبی و بی کیفیت( همین روغن های مزخرف را نیز مردم دیر به دیر عوض میکنند) موتور از ناحیه یاتاقان ها دچار تنش های جدی شده و متاسفانه اتفاقات بدی می افتد.

موضوع آخر بحث موارد مصرف این خودرو است. خودروی سانتافه DM با موتور چهار سیلندری که دارد اصلا نسبت وزن به قدرت موتور مناسبی ندارد و ما ایرانی ها که عشق گاز دادن داریم مجبوریم معمولا با این خودرو گاز زیادی بدهیم تا بلکه یه خورده شتاب بگیرد و همین امر نیز که فشار زیاد وارد کردن به این موتور چینی مظلوم است عامل دیگری است که سبب می شود این خودرو حجم زیادی از یاتاقان زدن های شایع بازار را داشته باشد.

اخبار جدید و اطلاعیه های ما را دنبال کنید

چنانچه تمایل دارید اخبار جدید ما را دنبال کنید و از اطلاعیه های جدید تعمیراتی که برای خودروهای مختلف صادر می شود باخبر شوید شماره تماس خود را در این بخش وارد کنید. شماره شما به صورت محرمانه نزد ما حفظ شده و هیچ پیغام تبلیغاتی صادر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *